Využijte 16% slevový kód: 16mimi na ebooky a audioknihy

Laktační poradkyně: kdy a proč ji vyhledat?

přetažené miminko

Kdo je laktační poradkyně

Laktační poradkyně je specialistka na kojení, která poskytuje poradenství a podporu maminkám v období kojení. Tato odborná pomoc může být důležitá zejména pro maminky, které se setkávají s problémy při kojení, potřebují poradit s technikami kojení nebo jen potřebují psychickou podporu.

Kdy je vhodné vyhledat laktační poradkyni

  1. Problémy s přisátím: Když u miminka zaznamenáte potíže s přisátím k prsu a vlastními silami mu pomoci nezvládnete, laktační poradkyně vám pomůže zjistit, proč tomu tak je. Někdy může postačit úprava techniky nebo polohy při kojení.
  2. Bolestivost při kojení: Bolest při kojení není jeho normální součástí a může signalizovat různé problémy. Nejen špatnou techniku, ale také například infekci. Laktační poradkyně může pomoci najít příčinu a nabídnout vám nejlepší řešení.
  3. Nedostatečná tvorba mléka: Máte pocit, že vaše miminko nedostává dostatek mléka? Laktační poradkyně může posoudit, zda tomu tak opravdu je a doporučit způsoby, jak podpořit tvorbu mléka.
  4. Nadbytek mléka: Tvorba mléka převyšující potřebu miminka může také způsobovat nepříjemnosti. Nejčastěji vede k ucpání mlékovodů nebo jiným komplikacím. Laktační poradkyně může poradit techniky, kterými budete moci produkci mléka regulovat.
  5. Prospívání miminka: Pokud děťátko správně nepřibírá na váze, může být příčinou nesprávná technika kojení. Příjem mléka miminka se dá ve spolupráci s odbornicí snadno upravit.
  6. Návrat do práce: Pro mnoho maminek je velkou výzvou návrat do pracovního režimu a jeho sladění s kojením. Zatímco jedna vyřeší nástup do práce ukončením kojení, druhá s ním chce ještě pokračovat. Obě varianty jsou v pořádku, jestliže vám to tak vyhovuje. Pokud se rozhodnete v kojení pokračovat, můžete si přečíst náš článek, jak uchovávat mateřské mléko, nebo se rovnou obrátit na laktační poradkyni.
  7. Psychická podpora: V neposlední řadě vám laktační poradkyně poskytne podporu nejen fyzickou, ale také psychickou. Kojení může být náročně, především na začátku. Není tedy žádnou ostudou požádat o pomoc. A není povolanější osoby než té, která se tématu kojení věnuje denně.

Závěrem

V dnešní době, kdy téma kojení a s ním spojené problémy už nejsou tabu, je využití služeb laktační poradkyně běžnou součástí životů maminek.

Ať už se jedná o problémy s technikou, bolestí nebo jen podporou v náročném období seznámení se nejen s miminkem, ale i se změnami na ženském těle, vyhledat pomoc je vždy správným řešením.

Kojení představuje důležité období v životě každé ženy, která se stane matkou. Pokud se setkáte s nesnázemi, nebojte odborné poradenství, a ušetřete si tak trápení i případné pocity nedostatečnosti.


Mohlo by vás zajímat.

Zjistit více
vy'hodný balíček o detském spánku 6m-4roky

O nás

Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme Vám naše příručky o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Pamatujte, nejste v tom sami, jsme v tom s Vámi!
Veronika & Gabriela

Sledujte nás na sociální sítích

Ebooky a produkty pro spokojený spánek miminek

o detskem spanku - 3-5měsíců balíčekProzkoumat eshop

Další články

Laktační poradkyně: kdy a proč ji vyhledat?

Zobrazit více

Jak přestat kojit: tipy, jak odstavit dítě bez stresu

Zobrazit více

Zánět mléčné žlázy při kojení: Jak ho zvládnout?

Zobrazit více
1 2 3 18

Přidejte se k 50 000+ maminkám, které nás sledují na Instagramu

Prozkoumejte náš Instagram
Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme vám naše e-booky a audioknihy o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Jsme v tom s vámi!
cross