Využijte 16% slevový kód: 16mimi na ebooky a audioknihy

Spací pytle pro miminka (swaddlery, zavinovačky)

V této kategorii naleznete vše potřebné pro komfort a bezpečí svého miminka. Swaddlery neboli zavinovačky pomáhají miminkám klidně spát, neboť snižují riziko probuzení, především kvůli tzv. Moroovu reflexu. Swaddling má však více výhod.

Jaké jsou hlavní výhody swaddleru?

  1. Teplotní komfort: Swaddler nebo zavinovačka na spaní vám pomůže lépe regulovat tělesnou teplotu miminka. Nemusíte se tedy bát, že mu bude zima a zároveň ani příliš teplo. Zavinovačky pro miminka se vyrábí z několika materiálů, které jsou různě vhodné vzhledem k danému ročnímu období. Pro výrobu letní zavinovačky pro novorozence je velmi oblíbený mušelín, který má skvělé vlastnosti pro termoregulaci. Je lehký, prodyšný a zabraňuje přehřátí.
  2. Bezpečnost: Správně provedené zavinování udržuje miminko v bezpečné poloze na zádech, snižuje tak riziko náhlého úmrtí kojence (SIDS).
  3. Zklidnění: Především v novorozeneckém věku má miminko velkou potřebu nejen blízkosti maminky, ale celkově mu je přirozený stísněný pocit, který zná z dělohy. Díky swaddleru se děti cítí bezpečně a zároveň jsou klidnější, což jim umožňuje lepší spánek.
  4. Moroův reflex: U novorozenců můžeme často pozorovat nekoordinované pohyby končetin, které miminko často vzbudí ze spánku. Díky vaku na spaní udrží miminko své ručičky těsně u těla, což zabrání nechtěnému probuzení.

 

Kdy je lepší spací pytel pro miminko?

 

Zavinovačka pro miminko nemusí být vhodná pro všechna miminka. Jsou i děti, které ji nepreferují. Pokud přemýšlíte nad tím, jak zajistit miminku pohodlí a teplo, aniž byste museli řešit jeho odkopávání, skvělou cestou je spací pytel pro děti.

 

Spací pytel je hojně využívaný také pro starší miminka, kdy již není nutné, aby měla ručičky u těla, ale mohla s nimi volně pohybovat. Pro starší batolata jsou spací pytle skvělou volbou, neboť dovolí volnost pohybu nožiček. Jsou známé také jako nožičkové spací pytle.


chci vědět víc

Přidejte se k 50 000+ maminkám, které nás sledují na Instagramu

Prozkoumejte náš Instagram
Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme vám naše e-booky a audioknihy o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Jsme v tom s vámi!
cross