Využijte 16% slevový kód: 16mimi na ebooky a audioknihy

Snové kojení/krmení

Jedno z mých nejlepších řešení mnoha problémů, které trápí děti v noci, je snové, jež může být skvělým způsobem, jak zkusit, že dítě nebude mít hlad, když se v noci probudí. Snové kojení může být skvělou cestou, kdy si můžete s děťátkem udržet kontakt, stále se cítit blízko a ve spojení s maminkou, a kojení /UM dlouhou dobu- klidně 15./18. m, bez vlivu na noční spánek. Pokud se rozhodnete pro redukci kojení/UM, je snové kojení jednou z cest jak na to ( více v naší příručce pomaličku polehoučku k vysněnému spánku).

Jak na to?

Snové kojení/krmení je, když své dítě v noci vzbudíte – aniž byste ho úplně probudili – a nakrmíte ho spícího: Časově doporučujeme cca 2-3 h po usnutí děťátka, ideálně okolo 22:00, nejlépe než si sami půjdete lehnout. Druhá varianta je pro děti jež se nejčastěji sami budí okolo 4:00/5:00 hodiny ráno- a to, nastavit si budík a kojit/krmit okolo 3 hodiny ráno.  Cílem snové kojení/krmení je, že zaručuje vašemu děťátku, že dostane nějaké další (možná životně důležité) kalorie, které mu mohly během dne chybět ( velice časté při 4 měsíční regresi, miminek, které se odstavují, a dětí jež třeba začínají školičku/jesle), což může způsobit noční buzení.  Děti, které chodí spát každý večer mezi 18. a 19. hodinou, se často budí z hladu uprostřed noci nebo v časných ranních hodinách před pátou hodinou. Pro tyto miminka, je dnové kojení perfektní.

Nejradši se snovým kojením/krmením začínáme okolo 3/3,5 měsíce, kdy nastává největší spánková regrese.

Nejlépe doporučujeme miminko z postýlky vytáhnout a kojit/krmit na rukou nikoliv v postýlce. Počítejte s tím, že při snovém kojení, miminko nevypije většinu tolik kolik normálně, nejčastěji se kojí o 1/2 kratší dobu či vypije 1/2 dávky UM a je to naprosto normální.

Odříhnout miminko po kojení ?

Pokud běžně miminko ještě odříháváte, klidně odříhněte i během snového kojení/krmení. Dokonce i kdyby Vaše miminko usnulo, zkuste pár minutek nechat na sobě dokud si neodříhne a pak jej ulote ke spánku. Ne všechna miminka si však po každém krmení odříhnou, ať už sama, nebo s vaší pomocí.


Mohlo by vás zajímat.

Zjistit více
vy'hodný balíček o detském spánku 6m-4roky

O nás

Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme Vám naše příručky o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Pamatujte, nejste v tom sami, jsme v tom s Vámi!
Veronika & Gabriela

Sledujte nás na sociální sítích

Ebooky a produkty pro spokojený spánek miminek

o detskem spanku - 3-5měsíců balíčekProzkoumat eshop

Další články

Problémy se spánkem: Jak na nespavost u dětí?

Zobrazit více

Vše o nočním kojení

Zobrazit více

Pláč při kojení: Jak na něj?

Zobrazit více
1 2 3 17

Přidejte se k 50 000+ maminkám, které nás sledují na Instagramu

Prozkoumejte náš Instagram
Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme vám naše e-booky a audioknihy o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Jsme v tom s vámi!
cross