Jedinečná akce! 16% sleva na ebooky a audioknihy! Kód: sleva16

NOVOROZENECKÝ SPÁNEK

Spánek, ať už u miminek nebo dospělých, je velmi důležitý. Právě po porodu se potřebuje maminka věnovat jen svému uzlíčku štěstí a také myslet na sebe.  Je důležité, aby když spí miminko, odpočívala i maminka. Průměrně novorozenec prospí 16-20 hodin. Ve spánku miminka rostou, rozvíjí se a nabírají energii, aby až se vzbudí měly sílu na to se najíst, pohrát si a zase jít spinkat. 

 V období 0-4 týdnů by miminko mělo bdít 45-60 minut, mezi 4-8 týdny by mělo bdít 60-75 minut a mezi 8-12 týdny by měl být bdělý čas okolo 75-90 minut, aby nebylo přetažené. Už v takhle nízkém věku se hůře miminkám usíná, když jsou vzhůru moc dlouho. Mnohdy se stane, že miminko jen 

nakojíte, přebalíte, pomazlíte a je čas jít odpočívat. Každé miminko je jiné a proto tyto časy berte prosím orientačně, a přizpůsobte věku miminka a také osobnosti – čím více budete děťátku naslouchat, tím více nám toho poví.

Je důležité, aby se miminko v tomto období stále cítilo jako u maminky v bříšku. Když se tak bude cítit, tak se to projeví na jeho spánku, náladě i energii. Mnoho dětí proto vyžaduje houpání, nošení, bílý šum a je to naprosto v pořádku, ze začátku je dovoleno vše.

Pokud si nevíte rady se spánkem Vašeho novorozence, neváhejte a pořiďte si náš e-book Spánek není jen sen.


O nás

Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme Vám naše příručky o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Pamatujte, nejste v tom sami, jsme v tom s Vámi!
Veronika & Gabriela
Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme vám naše e-booky a audioknihy o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Jsme v tom s vámi!
cross