Jedinečná akce! 16% sleva na ebooky a audioknihy! Kód: sleva16

Spánek miminek od narození do 3 měsíců

spánek od narození do 3 měsíců

Spánek miminek od narození do tří měsíců je důležitým milníkem jejich vývoje. Během této doby se dítě učí novým dovednostem a zlepšuje svou koordinaci a vnímání. 

Zde je několik faktů o spánku miminek do 3 měsíců:

  • Novorozenci spí až 16-17 hodin denně, ale často se budí na krmení.
  • Novorozenci mají nepravidelný spánek, spí krátké úseky a často se budí na krmení nebo výměnu plenky, která je v tomto období hodně častá.
  • Novorozenci obvykle spí v intervalu 2-4 hodiny a mohou být velmi aktivní v noci, protože zatím nemají vyvinuté vnímání dne a noci.
  • Je důležité zajistit bezpečné prostředí pro spánek. Dbejte na to, aby měli pevnou matraci a nepoužívali polštáře, deky nebo hračky. V raném věku není vhodný ani usínáček, kterého doporučujeme zavádět až později, kdy může být skvělým pomocníkem a asociací.
  • Během prvních týdnů života se mohou novorozenci cítit nejistě bez blízké přítomnosti maminky. Proto v tomto období miminka preferují spánek na hrudi maminky nebo tatínka. Hlavně v období šestinedělí je kontakt celkově velmi žádoucí, klidně „skin on skin“, pokud to oběma vyhovuje.
  • Sledování signálů únavy u novorozenců může být obtížné, ale můžete se pokusit pozorovat, zda se dítě vrtí nebo brouká, když je unavené. V prvních dnech či týdnech mohou miminka usínat poměrně snadno.
  • Ve věku 2-3 měsíců by se spánek měl začít stabilizovat a miminko by mělo začít spát delší úseky. Doporučujeme zavádění rituálů.

Spánek miminek narození do tří měsíců může být náročný, ale je důležité si uvědomit, že jde o přirozenou součást vývoje miminka. Neztrácejte naději, když váš novorozenec nebo kojenec v tomto věku má problémy s usínáním. Chce to trochu času a cviku a jistě brzy zjistíte, co na vaše děťátko platí.

U opravdu malých miminek se netrapte s režimem, ten začněte řešit postupně. Není žádná ostuda, když vaše 2 měsíční miminko nespí přesně podle hodinek.

Tip: Pročtěte si také naše další články o spánku miminek, kde najdete odpovědi na své otázky.


O nás

Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme Vám naše příručky o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Pamatujte, nejste v tom sami, jsme v tom s Vámi!
Veronika & Gabriela
Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme vám naše e-booky a audioknihy o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Jsme v tom s vámi!
cross