Jedinečná akce! 16% sleva na ebooky a audioknihy! Kód: sleva16

Přesun spícího děťátka do postele

Pokud máte miminko, které když usne se zdá nepřeložitelné, dáme vám pár tipů jak miminko položit do postýlky.

Vždy doporučujeme, abyste miminku představili více spánkových asociací, než jen kojení. Můžete jej swaddlovat, broukat ukolébavku, hladit po hlavičce, po obočí, po kořeni nosu až ke špičce nosu či poklepávat po zadečku. Pozorujte, co je vašemu miminku příjemné.

Pokud miminko usne ve vaší náruči, při kojení nebo při odříhnutí na bříšku, počkejte chvilku, než bude v hlubším spánku – zjistíte tak, že mu zvednete ručičku a ona jemně klesne dolů. Nastal čas na přesun.

Držte miminko v pozici, jako byste kojili, tak aby levá ruka byla pod zádíčky a pravá na hrudníku. Miminko přiviňte k sobě, veškeré pohyby dělejte co nejpomaleji. Spolu s miminkem se nahněte nad postýlku, pomaličku pokládejte do postýlky – prvně zadeček, pak nožičky, pak hlavička a ruka stále na hrudníku. Můžete pokračovat v broukání, či říkejte pšššš. Jakmile miminko uložíte do postýlky, mějte ještě chvilku ruku na hrudníku a pokračujte v broukání. Přestaňte broukat a ještě mějte ruku na hrudníku. Postupně ruku uvolněte. Pokud se miminko vzbudí, prvně dejte ruku zpět na hrudník, zkuste se vrátit k broukání nebo pšššš a pohoupejte miminko ze strany na stranu. Pokud se nepodaří, vezměte, nakojte, pohoupejte a zkuste uložit znovu. 


O nás

Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme Vám naše příručky o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Pamatujte, nejste v tom sami, jsme v tom s Vámi!
Veronika & Gabriela
Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme vám naše e-booky a audioknihy o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Jsme v tom s vámi!
cross