Využijte 16% slevový kód: 16mimi na ebooky a audioknihy

Pět tipů jak přežít karanténu s dětmi

Už skoro rok trvá období, kdy nemůžeme žít tak, jak jsme byli zvyklí. Vždy, když naše děťátka byla znuděná, ukňouraná nebo nebyla ve své kůži, tak jsme je vzaly z domova pryč, aby nebyla jen doma. Jenže jak jsme zmiňovaly na začátku, už skoro rok s malými pauzami toto není možné. Ještě ale horší je, když jste v karanténě, žijete v bytě a nemůžete jít ani ven na procházku. Jak tedy přežít stereotypní dny, když máte nařízenou karanténu? 


1. Nejdůležitější je zůstat vytrvalí. Nezáleží na tom, jestli máte kojence nebo batole, důslednost a vytrvalost je důležitá v jakékoliv věkové kategorii. Snažte se co nejvíce dodržovat Vaší denní rutinu, která je co nejpodobnější normálním dnům, kdy nejste v karanténě. To, co bude následovat uklidňuje miminko, proto není ve stresu co nového se s ním děje. Všechna děťátka mají ráda pravidelnost a předvídatelnost, což samozřejmě i my dospělí, ale v této nelehké době je to i pro nás velmi náročné, protože nikdo neví, co bude. 


2. Zkuste být kreativní a doma zabavit své ratolesti – záleží dle věku dětiček, ale pro menší při pasení koníků zkuste si hrát s maňásky, pro starší dětičky „překážkovou“ dráhu z polštářů a pro chodící děti zkuste postavit například bunkr. 


3. Jestliže máte terasu, zahradu nebo větší balkón zkuste jít na chvilku ven, aby se děti nadýchaly čerstvého vzduchu. Změna v prostředí jim jistě udělá dobře. 


4. Snižte množství hodin strávených s dětmi u televize, mobilu, notebooku, tabletu, prostě čehokoliv, co vyzařuje modré světlo. Jak jsme již zmiňovaly ve článku modré světlo a spánek, minimálně 2 hodiny před usnutím své dětičky dejte mimo modré světlo. To ovlivňuje jejich kvalitu a délku spánku. 


5. Zkuste se nestresovat Víme, že se to lehce řekne a hůře udělá, ale opravdu naše dětičky vycítí, když nejsme dobře naladěni. Každý den si udělejte pro sebe něco, co Vám aspoň trochu zlepší náladu a budete u toho spokojeni. 
Tato doba je pro všechny velmi náročná, ale musíme všichni věřit v lepší zítřky. Každým dnem jsme blíže a blíže konci této zvláštní doby!


Mohlo by vás zajímat.

Zjistit více
vy'hodný balíček o detském spánku 6m-4roky

O nás

Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme Vám naše příručky o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Pamatujte, nejste v tom sami, jsme v tom s Vámi!
Veronika & Gabriela

Sledujte nás na sociální sítích

Ebooky a produkty pro spokojený spánek miminek

o detskem spanku - 3-5měsíců balíčekProzkoumat eshop

Další články

Laktační poradkyně: kdy a proč ji vyhledat?

Zobrazit více

Jak přestat kojit: tipy, jak odstavit dítě bez stresu

Zobrazit více

Zánět mléčné žlázy při kojení: Jak ho zvládnout?

Zobrazit více
1 2 3 18

Přidejte se k 50 000+ maminkám, které nás sledují na Instagramu

Prozkoumejte náš Instagram
Jsme maminky dohromady 4 dětí. Nabízíme vám naše e-booky a audioknihy o spánku dle věku miminka, telefonické konzultace a poradenství. Jsme v tom s vámi!
cross